| kitisupercool a întrebat:

Buna,stie cineva un site in care poti invata cum sa comunici cu un surdo-mut?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

De ce ar vrea cineva ca comunice cu un surdo-mut?

| kitisupercool explică (pentru dragosbogdan001):

Atunci de ce sa comunici cu un englez sau cu un francez? Pt ca sunt si ei oameni de la care sa inveti multe, mai ales de la un surdo-mut.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru kitisupercool):

Exista un limbaj dar putina lume il intelege... sau il stie... dar cred ca stii asta deja. Oricum, nu cred ca o sa te intalnesti maine cu unul.

| kitisupercool explică (pentru dragosbogdan001):

Ba sa stii ca unde ma duc deseori sunt foarte multi

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru kitisupercool):

Un surdo-mut este o persoana care a s-a nascut surda si fiind surda, nu a auzit limba sa o poata invata si deci a devenit si muta. Vezi prea multa lume in jurul tau de genul asta?

| Nicu999 a răspuns:

Incearca tutoriale de pe youtube