| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Stiti cumva daca trebuie sa stiu matematica clasei a 4-a cand intru in clasa a 5-a? Matematica este complet chineza pentru mine si nu stiu nimic din ea si m-am panicat ca nu vreau sa iau note rele in a 5-a. Se dau cumva teste din clasa a 4-a in a 5-a? Sau stiti daca ne intreaba profesorul ceva din matematica clasei a 4-a? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 582gaby a răspuns:

Da eu sunt in clasa a VI a si eu cand am trebut in clasa a 5a am dat teste la toate materiile inclusiv la limba romana si matematica... Dar nu te speria nu vor fi asa de fgrele dar daca recapitulezi si incerci sa intelegi va fi totul Ok! sper ca te-am ajutat... fundita?

3 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Tu cam ce crezi?

| GregHouse a răspuns:

Pai cum Dumnezeu sa intri si sa nu stii nimic? Matematica din clasa a IV-a e cea din anii anteriori cu cate ceva in plus, mare branz-un kil de cas...
Ce dracu, ai invatat inmultirea, impartirea si sa desenezi niste figuri geometrice si asta e chineza?
Kill yourself, nobody shall miss you hypnotized

| AleWhatever a răspuns:

Evident ca trebuie. Daca nu te descuri, ta-ti un meditator, asa am facut si eu si acum am numai note de 9 si 10. ma rog, si cate un opt dar rar laughing)