| Lolkkk a întrebat:

Este greu in clasa a9a la profilul mate info?

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Peste tot e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasa a 9-a este grea indiferent de profil deoarece este prima clasa din liceu si dureaza ceva pana te acomodezi cu materile/programa, profesori, etc.
Dupa ce treci de a 9-a celelalte clase sunt mult mai usoare, chiar si a 12-a in care vine BAC-ul este mai usoara decat clasa a 9-a.
Cel putin asta a fost experienta mea.

| Anonimul151 a răspuns:

Este greu, la orice liceu, profil ai fi. Pentru că ești înconjurat de profesori noi, elevi noi, elevi de clase mult mai mari fata de cei cu care ai fost obișnuit.

Dar, crede-mă ca va trece foarte bine primul an. Nici nu o sa iti dai seama cum a trecut.

Îți spun din propria experiența.

Ca să fii un elev bun, trebuie să te comporți foarte bine, ca să vadă profesorii ce fel de elev ești.

Anul acesta am terminat clasa a 9 a, iar din toamnă voi fi a 10 a.

| Anonimul151 a răspuns:

Va dura, până te obișnuiești cu acel mediu agitat. Pentru mine a durat destul de mult timp. Dar asta depinde de la persoana la persoană.

Sfatul meu e să gândești pozitiv, că va fi bine, încă din prima zi de liceu.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu, daca nu esti lenes

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Am trecut prin liceu ca prin branza. Acum astept sa vad cum e la facultate laughing