Întrebare recomandată | DoneGeorgiana a întrebat:

Sunt clasa a 8a si vreau sa intru la colegiul nat "Ion Creanga" din Bucuresti la profilul uman, intesiv japoneza.Am auzit ca trebuie mai intai sa dau un test la engleza(scris+oral).Ma puteti ajuta spunandu-mi unde trebuie sa ma duc pentru a ma inscrie pentru examenul la engleza sau ce trebuie sa fac..Si daca aveti vreo informatie despre liceu sa-mi spuneti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Toate informatiile de care ai nevoie( ce si cum trebuie procedat) le gasesti pe site-ul Inspectoratului scolar al municipiului Bucuresti in continutul versiunii electronice a Brosurii de admitere--- click pe "Brosura ISMB-admiterea in invatamantul liceal":http://ismb.edu.ro/
Sau click pe :http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

La pagina 13 din brosura, vei afla ca :
* trebuie sa te inscrii direct la centrul la care se organizeaza sustinerea probei de verificare (in cazul tau, Colegiul "I.Creanga")
*inscrierea se face in baza anexei la fisa de inscriere eliberata de catre scoala de provenienta
* inscrierea se face in perioada 25-26 Mai 2015
* sustinerea probei de verificare a cunostintelor de limba engleza este programata in data de 28 Mai 2015, ora 8, 30 la Colegiul national "I. Creanga"(str. Cuza Voda nr.51/sector 4)

3 răspunsuri:
| Mellie00 a răspuns:

Daca vrei detalii despre liceu, da-mi mesaj in privathappy.