| maddy_3311 a întrebat:

sunt din Galati am 14 ani fac 15 si, desigur trebuie sa ma gandesc la un liceu
vreau la bilingv-engleza
stiti vreun liceu in afara de CNVA?

Răspuns Câştigător
| Lara_2227 a răspuns:

Da, eu sunt la CNMK biligv engleza, Pedagogic are bilingv franceza, la fel si Economic.

dar stii ca trebuie sa dai testul de bilingv si sa-l iei cu minim 6.

succes si sper sa te vad prin cnmk daca te hotarasti la el. daca nu, succes si la candva

Lara

2 răspunsuri:
| Lara_2227 a răspuns:

Mmm... unii sunt foarte de treaba, altii sunt cam exigenti sau cu idei invechite. ca n orice liceu. dar daca vrei la filologie bilingv, te sfatuiesc sa vii caci sunt niste profe super bune de engleza si tot liceul e foarte usor la filologie.

daca ai medie de lva, du te acolo, desi si lva si lmk sunt la egalitate, asa ca nu o sa creasca mult prestigiu cand va scrie pe diploma ce liceu ai facut

| maddy_3311 explică:

Multumesc mult
acum trebuie sa ma decid
imi poti spune cum sunt profesorii la LMK?