| Nataliaioncila10 a întrebat:

Buna sunt in al 3 an de liceu in Italia practic a11a dar in Romania ar trebui sa fiu in a 10 a anul acesta nu crede ca voi absolvi si voi ramane doar cu cei doi ani pe care i-am trecut daca eu ma duc anul viitor Romania as reface clasa a 11 a pe care il pierd aici si as fi la liceu in Romania in acelasi an cu cei de varsta mea e posibil?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de echivalarea studiilor si aceasta o face Inspectoratul Scolar Judetean din judetul de domiciliu, asa ca acolo trebuie sa te adresezi.
Detalii vezi si aici:
https://www.cnred.edu.ro/ro/studii-preuniversitare