| GR_Denis_2000 a întrebat:

Salut, anul acesta voi absolvi clasa a IX-a și aș vrea sa-mi continui studiile la liceu în Romania. Este posibil așa ceva? De ce am nevoie(acte, note, tot?)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa stai acolo. O sa ai probleme mari cu unele materii. Mai mult vad ca nici romana n-o stii bine! La noi se zice absolv nu absolvesc. http://www.timpul.md/articol/cum-scriem-cine-absolva-liceul-34824.html ( si asta-i din Moldova! unde au mici diferente!)

| GR_Denis_2000 explică (pentru Salontanul):

Merci de informație și apropo dacă nu cunosc o regulă ortografică asta nu înseamnă că nu știu limba română, pur și simplu nu știam chiar nu știam, de azi voi folosi forma corectă, merci oricum.
P.S ce probleme, la ce materii?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai acum unde esti? În China?

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că este posibil.

| GR_Denis_2000 explică (pentru OnuOnulică):

Merci! de ce am nevoie?

| GR_Denis_2000 explică (pentru OnuOnulică):

Dacă da, de ce am nevoie?