| al3xandra_9191 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si incep sa ma gandesc ce facultate sa urmez. Am cautat mai multe facultati in Iasi si m-a atras Facultatea de Comunicare si Relatii Publice. Am citit cateva opinii si pro si contra, dar nu am gasit nicaieri ce se studiaza mai exact la aceasta facultate si ce sanse sunt sa ai un job dupa terminarea ei. Asadar, as dori sa stiu ce voi studia acolo si ce pot "iesi" dupa ce termin aceasta facultate. Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Liviucu a răspuns:

Eu am terminat-o anul trecut. Se studiaza antropologie cat si unele obiecte ce se bazeaza pe tehnici de comunicare, istoria ei, etc. Sanse ai destul de mari, te poti angaja oriunde in mass-media: ziare, televiziuni, poti fi purtator de cuvant si multe multe altele. Dar, tot pe pile trebuie sa mergi, daca crezi ca o vei face degeaba, mai bine axeaza-te pe o facultate cu care te vei putea angaja la stat.
Iti urez succes!