| ThatGirl77 a întrebat:

Stie cineva ce as putea face dupa ce termin Facultatea de Relatii Publice si Comunicare? Ce se studiaza la aceasta facultate? Te invata cum sa comunici cu oamenii?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Facultatea asta nu te învata sa faci practic nimic. Și dezavantajul e ca sunt foarte mulți absolvenți și deci joburi foarte putine pe sfera asta. Mai bine alegi ceva care sa te învețe o meserie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un domeniu vast, poti face multe daca te implici. Asta cu secretariatul e rautate gratuita, sunt in anul 3, tin legatura cu multi care au terminat deja facultatea de cativa ani si inca n-am cunoscut pe cineva care sa lucreze ca secretar cu facultatea asta laughing. In schimb cunosc jurnalisti, publicitari, art directori, content manageri, marketeri, brand manageri, purtatori de cuvant etc.

Te invata mai mult decat cum sa comunici cu oamenii.

Cred ca asta de mai sus confunda cu facultatea de resurse umane.

| Justme32 a răspuns:

Știi să faci cafea? Ești angajată ca secretară. Dar dacă vrei mai mult, pentru că șeful tău e prea ocupat, vei intervieva pe zi minim 50 de oameni care vor să se angajeze. Nici o grije, vei primi o listă cu ce i-ar recomanda pentru un interviu complet cu șeful. Din 200 de intervievați care-ți lasă CV-ul, vei selecta câțiva ca șeful tău să-i angajeze

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme32):

N-ai nicio treaba.