| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 8-a si vreau sa stiu daca examenul va fi tot un subiect ca cel din februrie? Si examenul influenteaza si media generala sau doar cea de admitere la liceu?

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Subiectele vor fi asemanatoare celor din februarie. ( pentru a te pregati mai bine, eu zic sa te pregatesti din timpi si sa mai cauti variante de subiecte pe internet pe care sa le rezolvi).
Notele de la evaluare nu iti vor influenta media generala din 5-8, insa vor cantari mult pentru media de admitere la liceu, deci nu e cazul sa te calci pe o ureche
Spor la invatat si mult succes!

| BlackNinja a răspuns:

Evaluarea nationala va avea subiecte asemanatoare cu subiectul din februarie.Nu la fel dar totusi asemanatoare. Examenul nu influenteaza media generala, influentand doar admiterea la liceu.