| xDicsii a întrebat:

sunt in clasa a-8a. Vreau sa dau la profilul stiintele naturii. Stiu un pic de chimie si fizica. Aveam mediile la aceste materii de 8. Este mai grea chmia si fizica la stiinte ca la alte licee cu alt profil. Nu stiu daca ati inteles ce am vrut sa spun. In fine. Funda pentru cel mai coerent raspuns fundahappy

2 răspunsuri:
| tunary a răspuns:

Fizica e aceeasi pentru ca toata lumea invata aceeasi fizica.Accentul se pune pe clasele speciale(care pot da si la fizica mai departe), aici incluzand mate-info, chimie-biologie, tehnic.Dar la mate-info se face fizica cea mai aprofundata(asta in caz ca nu mergi la liceu strict de fizica). Chimia este la fel ca si la mate-info pana in clasa a 11-a.Din clasa a 11-a chimie-biologie incepe sa primeasca 4 ore pe saptamana iar mate-info 2.In a 12-a la fel 4 ore chimie-biologie si 1 mate info.Ti-a fost de folos raspunsu? Daca da ma bucur, iar daca nu o sa ma straduiesc sa fiu mai explicit.Succes!

| Irinush30 a răspuns:

Nu este greu daca iti place si vrei sa inveti:*