| Denissa_Denii_2001 a întrebat:

sunt în clasa a9a la profil de estetica și mi-am dat seama ca nu îmi place și as vrea sa mă transfer la profesionala la ospătar-chelner și vreau sa știu dacă e posibil asta de la toamna și ce condiții sunt.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este posibil! Conditiile generale ale transferului le gasesti in ROFUIP :http://www.ienachita.com/wp-content/uploads/2017/01/EXTRAS-ROFUIP-5079.pdf
Conditiile specifice ale transferului le poti gasi in Regulamentul intern al scolii la care doresti sa te transferi.Regulamentul intern poate fi gasit fie pe website-ul scolii, fie afisat la sediul acesteia.

| cristina35xy a răspuns:

Daca mai sunt locur, da. Este bine sa mergi imediat după terminarea anului la secretariat si sa pui aceasta problema, apoi trebuie sa faci demersurile pentru transfer, care sunt floare la ureche. Bafta!