| Damian_Emi_2000 a întrebat:

Buna TPU eu de abia am intrat in clasa a 9 a la profesionala, pe profilul ospatar chelner vanzator in unitati de alimentatie.As vrea sa stiu daca in acesti 3 ani de profesionala voi face materii de exemplu:limba romana, mate...si altele sau voi invata doar despre turism si alimentatie? dau funda!

Răspuns Câştigător
| Papusel24 a răspuns:

Buna! Da vei face materiile obligatorii (de exemplu Limba Romana cum ai spus tu), dar pe langa vei face si practica si materii specifice scolii profesionale.

2 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

Da, vei face si unele materii! Limba romana si matematica sunt obligatorii cam peste tot!