| madutza_ubytzik a întrebat:

Sunt in clasa a9a la profilul resurse naturale si protectia mediului si as vrea sa stiu ce materii se studiaza aici. Dca imi puteti spune materiile va rog mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Si eu sunt la acelasi profil, clasa a 11a. Pai in clasa a 9a ca materii noi o sa ai: studiul calitatii mediului, ecologie, masurarea marimilor fizico-chimice, si ETG (am uitat ce inseamna).
In a 10a nu le vei mai avea pe astea, ci urmatoarele: microbiologie, managementul calitatii, reactii si reactivi, intrumente si tehnici de laborator. Cam atat. big grin

| Criti5550 a răspuns (pentru Sapphire):

Salut, am intrat și eu pe același profil, și vreau să te întreb dacă sunt mai multe fete decât băieți sau mai mulți băieți decât fete?

4 răspunsuri:
| Roxuleata a răspuns:

Clar romana, biologie, chimie, fizica (nu in exces), engleza, protectia mediului, ecologie.astea sunt de baza, restul le stii din generala. pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot la protectia mediului sunt tot a 9 a si m`au cam speriat astia p`aicilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore chimie, 1 bio, 2 fizica, 3 rom, 3 mate si modulele ecologie generala, metode practice de investigare a ecosistemelor, factori de risc in hidrologie, factori de risc in meteorologie