| rusariana a întrebat:

Bună. Tocmai ce am dat Evaluarea și liceul la care aș vrea să întru, are media de admitere de 9.02. Media mea de admitere este de 8.76. Oare am șanse sa întru acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul respectiv A AVUT media de admitere 9, 02 in anul trecut, anul acesta nu se stie cat va avea poate sa fie mai mare sau mai mica.
Asa fiind, daca vrei sa intri acolo, il vei trece pe primul loc la optiuni si poate ai noroc sa intri. Bineinteles, mai pui si alte cateva cu medii de admitere mai mici anul trecut.

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Eu zic ca intri sigur, sunt medii mai mici anul acesta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cam slabute sansele dar nu se stie niciodata. Cum au spus si ceilalti, mediile se schimba. Merita sa il pui pe primul loc. Multa bafta!

| isemilia a răspuns:

Trece-l pe acela primul si altul pe locul doi. Intri la primul - minunat -, nu intri - te transferi -. Daca simti ca meritai mai mult la o materie poti face contestatie si maine, poate ti se ridica media.

| CassiusAlexander a răspuns:

În opinia mea ai șanse foarte mici.

| Lolasticc a răspuns:

Poti sa intri la un alt liceu si la anul sa te transferi la cel la care vrei(daca ai medie buna).