| Dollicious a întrebat:

Ce sanse am sa intru la un profil la care se intra cu media 8.76 daca media mea de admitere este 8.35?

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Slabe,iti trebuie un noroc extrem de mare.In primul rand trebuie sa rmana locuri.
Sa stii ca poti pune prima optiune profilul acesta dar ai grija sa mai pui vreo 10 dupa in caz ca nu intri la primul (pe locul 2 pui unde ti-ai dori la fel de mult sa intri la fel si pe 3, 4, 5, etc.)

Bafta!

| Mariya5 a răspuns:

Pff,nu cred ca iti soape spune cineva exact "cate sanse" ai. Uita-te ce medii sau luat la examen in judetul tau si vezi daca vor fi mai mari sau mai mici ca anul trecut.Pana la urma de asta depinde ultima medie de intrare la un liceu.

| AngeloidsForte27 a răspuns:

Stai linistit(a), in ziua de astazi copii nu mai pun un accent asa mare pe carte, asa ca sansele tale sunt foarte mari pentru a intra la liceul respectiv, iar daca nu se poate mai astepti o saptamana doua dupa incepere anului scoalar si te poti transfera, dar acum depinde ce fel de profil (mate-info, stiinte sociale, filologie... etc )alegi tu, pentru ca repartitia se face si dupa nivelul de dificultate al profilului.

| Dollicious explică (pentru AngeloidsForte27):

Filologie bilingv engleza, am dat si proba