| rippE a întrebat:

acum sunt pe clasa a 8-a si vreau sa urmez un liceu cu profil Bilingv-Franceza! Imi poate spune cineva daca e greul testul, am inteles ca trebuie sa iei 6 ( scris+oral). Ce ore se fac in special inafara de franceza? La ce ore se renunta din a X-a, a XI-a etc.
Ce facultate as putea sa urmez dupa ce terminul liceul?

1 răspuns:
| Allybubupttoataviatata a răspuns:

Pai in prinul rand e foarte bine ce vrei sa urmezi nu e rau din cate stiu eu nu e asa de greu la examen pentru ca o verisoara de a mea a vrut sa intre la acest liceu in fine ea a intrat! Facultatea este bine sa o urmezi una din domeniu care iti place si ti-e! :*