| fluturascolorat a întrebat:

Buna TPU.Am 15 ani si inca nu am avut primul meu sarut crying (stiu ca e ciudat)asa ca vreau sa imi povestiti cum, unde si cand a fost primul vostru sarut. cel mai frumos primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| TedMosby a răspuns:

Buna.Eu n-am raspuns pentru intrebarea ta,dar te sfatuiesc sa nu ceri parerile altora, pentru ca te-ar putea afecta, atunci cand vei avea primul sarut.De exemplu,poate cineva spune ca a fost superb, incitant, pe cand al tau...va fi...nu foarte bun.Asa ca,mai abine asteapta pana il vei avea pe al tau si parerile, concluziile si de ce nu, satisfactiile ce vor aparea in urma lui.

25 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Primul sarut...pai asta este o chestiune personala.este ceva, natural'', ce vine de la sine.nu este o piesa de teatru in care trebuie sa inveti rolul, sub ''bagheta'' regizorului.fi tu insuti, si manifesta-ti sentimentele, asa cum te indeamna inima.asta este un adevarat ''prim sarut''

| Gizăz a răspuns:

Nu e deloc ciudat. Problema e ca faci parte dintr-o generație fundamental defectuoasă cu valori distorsionate rău.

| GEORGE a răspuns:

Hmm. nici la mine n-a avut la loc. adica da dar nu a fost unul adevarat. la un joc trebuia sa ne sarutam.si eu tot 15 am dar astept fata potrivita. nu vreau sa il stric pe oricine.

| Sabryy a răspuns:

Eu eram in cantonament cu iubitul meu...si alergam p munte de curgeau apele p noi laughingoricum, la un moment dat, iubitul meu vine langa mine si se uita dulce in ochii mei... dupa care, privindu-ne ramanem in urma si el ma opreste si ma saruta love struck Dar dupa aia ne prinde antrenorul si ne pune la 100 de geno-flexiuni laughing. Oricum, eu cred ca e romantic.

| Geotr a răspuns:

Nu e ciudata absolut deloc!
nici eu nu l'am avut si tot 15 ani am, si mai am prietene care sunt de varsta mea sau mai mari si nu au avut primul lor sarut
toate la timpul lor...

| Izza_4461 a răspuns:

Eu primul sarut l-am avut la 16 ani jumate si sunt mandra de asta >big grin

| Luy a răspuns:

De cand eram in generala aveam frica asta, nu vroiam sa-mi fac iubit pentru ca imi era frica sa nu ma fac de ras ca nu stiu sa sarut.Colegele mele mai experimentate tot incercau sa imi explice si sa-mi arate cum e dar eu tot aveam acea teama.Nu trebuie sa-ti fie rusine ca nu toti ne nastem invatati, sarutul nu presupune nici o regula, fiecare saruta cum ii vine si cum simte pe moment.Trebuie sa te lasi purtata de val si restul vine de la sine (si fara emotii ca nu-ti mananca limba sau ramai fara gurita). Cand am avut prima relatie mai lunga, l-am tinut pe saracul baiat vreo 3 luni pana ne-am sarutat, ne pupam doar cu buzele si se intreba oare ce am si cand am prins curajul mi-a zis ca am fost o fraiera si ca ii face placere.ASa ca nu te mai lua dupa gurile rele, stiu cum sunt colegele de liceu/generala sunt geloase si invidioase si iti spun lucruri rele numai ca sa te demoralizeze.Nu e deloc ciudat, stai linistita.Toti am trecut prin acest moment pentru ca nu ne nastem invatati! Si cel mai important:te-ai gandit vreodata ca baiatul cu care vrei sa te saruti sau vrea sa te sarute nu cumva a trecut si trece si el prin aceasta sitatie? Fruntea sus si fa ce-ti dicteaza inima.Nu rata astfel de momente frumoase. Pupici

| MrSpooky a răspuns:

Primu meo sarut o venit la 13 ani cu o nebunalaughing
eram in excusie m-a tras dupa un copac si m-a sarutat.

| MrSpooky a răspuns:

Bine arata destul de misto tipalaughing

| Cherry a răspuns:

Am avut cand am terminat clasa a 8a, la festivitatea de premiere:X

| Mihaela_3187 a răspuns:

Eu eram la tabara. Aveam 10 ani Era seara dupa discoteca Fiecare pleca in camera sa, eu cadegoric in camera mea si el venea dupa mine si a fost prin suprindere sarutul e placut.te simti de parca ai renascut e pasional si nu se desrie prima senzatie adica e de nedescris

Răspuns utilizator avertizat
| 7 a răspuns:

Desi iubeam alt baiat, stiind ca nu o sa fim niciodata impreuna(incercand sa-l uit)mi-am facut prieten un alt baiat care imi era simpatic.eu nu stiam cum sa sarut el fiind primul meu prieten,insa a fost ceva special,si o sa-mi amintesc mereu cu drag de acel prim sarut, pe o banca, aveam 14 ani.cu toate ca el nu a fost cel potrivit,a fost primul meu prieten,primul meu sarut,prima imbratisare,primul dans,prima dezamagire,prima despartire.a fost o iubire de o vara,dar o sa-mi amintesc mereu de asta.iar tu ai rabdare,o sa vina si momentul primului tau sarut, cel mai bine ar fi sa-ti placa(macar putin) de baiatul cu care te vei saruta, ca sa fie ceva frumos:X

| fluturascolorat explică:

Multumesc tuturora pentru consolare.

| DeeaDee a răspuns:

Pai eram cu niste prieteni si prietene la o cafenea,iar eu si cu un baiat ne plicitisisem si asa ca ne-am dus in mall (mentionez mie imi placea ft mult de baiat si lui mie dar niciunul nu stiam unu de altul ca ne placem reciproc). Eu vroiam sa imi caut nu stiu ce rochita am probat cateva la alegerea lui. ultima i-a placut cel mai mult m-a luat in brate prieteneste de la spate, iar apoi m-a pus sa fac o pirueta si m-am impiedicat din greseala din cauza unui siret (eram in tenesi) el m-a prins si s-a uitat la mine asa de frumos cu ochii lui caprui apoi ne-am sarutat, iar eu m-am inrosit toata... la sfasritul zilei mi-a spus ca a fost cel mai frumos sarut al lui...:X (l-am mai pupat odata si apoi ne-am urcat intr-un taxi sa ne ducem fiecare la el acasa) Cam atat. Nu-i nimic daca nu ai avut inca primul sarut! Trebuie sa simnti din adancul inimii ca vrei sa te saruti cu acea persoana si ca este persoana cea mai potrivita happy

| Andrada1 a răspuns:

Primul sarut ar trebui sa fie cel mai special happy nu trebuie neaparat sa fie si reusit tongue asa ca stai linistita ca si daca nu o sa fie perfect. Life goes on laughing

| VGC a răspuns:

El ma invitat la un suc.Eu fiindca il iubeam mult de tot am acceptat. Dupa vreo 2 ore el a pus intrebarea :Vrei sa fi cu mine? macar sa incercam o relatzie.Eu eram pe ganduri si nu ziceam nimic.Iar el a zis ca incepe sa strige in restaurant daca vreau sa fiu cu el.Nu am zis nimic nici atunci dar cand a inceput sa strige in gura mare daca vreau sa fiu cu el.Cand tzipa l-am sarutat sa inceteze si dupa un sarut lung el imi zice asta inseamna da?
Nu-i asa cai dragut sarutu.acum am 21 de ani si sunt casatorita cu el.

| Camy2787 a răspuns (pentru VGC):

Wow :* Superb

| AlexutzZza a răspuns:

Heii! Ma bucur ca nu sunt singura care are 15 ani si nu a avut primul ei sarut crying.

| LeerieVonTeese a răspuns:

Sa nu te grabesti! Principalul sa gasesti un baiat care chiar merita, care il vei tine minte pentru toata viata...happy
Pai s-a intamplat asa...ma plimbam pe afara trebuia sa astept cateva prietene si sa mergem la o plimbare. Pana au iesit fete afara, m-am dus sa vad cine mai e pe afara, la o tura prin cartier.Si m-am intalnit cu un prieten care il cam placeam, dar el nu stia chestia asta. Mereu vorbeam cu el despre orice...in fine,mi-a facut semn sa ma duc pana la el,era singur pe banca si m-am dus.M-a intrebat ce fac,chestii din astea. Eu aveam in mana telefonul si mi-a scpat pe jos, am vrut sa ma aplec dupa el si s-a aplecat el inaintea mea, l-a luat si cand s-a ridicat eu tocmai ma aplecam si nu stiu cum a venit si ne-am uitat asa ochii in ochii si ne-am sarutattt =p~ a fost primul` sarut din viata mea nu cred ca o sa il uit vreodata si dupa sarut m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui, ca ma place de mult timp si am acceptat.:X
Acum deja suntem impreuna de 8 ani, ne iubim si ne-am logodit o saptamana in urma :X

| Bianca_9857 a răspuns:

@UltraNRN96 are dreptate, se va intampla si pentru tine, la momentul potrivit kiss.

| Camy2787 a răspuns:

Pai Nu trebuie sa te iei dupa tot ce zic alti... ca e scarbos... si chesti din astea. Daca la ei a fost asa nu inseamna ca si la tine o sa fie asa. Poate tie o sa iti placa :* Succes!

| xLaLaX a răspuns:

Poate ca nai avut un prim sarut.pentru ca esti o fire mai timida.asa ca mine :]...nai stres oh go on.o sa vina si timpu'

| PaulaBuu a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te stresezi.
desi ii destul de ciudat.
in fine o sa vina si momentul tau. al meu a fost la 11 ani.
cu un coleglaughing acum am 14 si nu imi place ca am inceput la 11 ani oh go on deci stai flex.

| DyanaDragutza a răspuns:

Pai cam da suna ciudat da primul meu sarut a fost la un apus cu baiat fietii mele am vorbit un pic si el mi-a pus o intrebare de genul:Buzele tale sunt cam reci da-mi voie sa ti le incalzesc...
Atunci ne-am apropiat si ne-am sarutat a fost atat de dulce incat mai am gustului lui pe buzele mele gustul dulce si de menta proaspatahappyCam atat sper ca te-am ajutat... Pooop mult