| Ea_Andre_1990 a întrebat:

Buna TPU.Am cateva intrebari:
1.La profil de pedagogie(invatator-educator) cu cat se intra?
2.Ce probe trebuie sa dau inainte?
3. La ce dau bacul?(eu am citit ca nu se da la matematica)
4.Este usor la acest profil?

3 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Depinde care e ultima medie, se intra cu o medie destul de mare.
Proba in care sa canti, una in care sa desenezi si una sportiva. Daca pici una nu cred ca mai intri.
Bacul se da din matematica si romana, plus proba orala la engleza sau alta limba (franceza, germana)

| Annabelle21 a răspuns:

Ma întrebam de lucrurile astea... Sunt inca in clasa a cincea, dar diriginta a început sa ne întrebe. Si eu vreau tot la acest profil... De când eram mica... Si, la cum ma stiu eu pe mine, nu o să-mi schimb opțiunea prea curând. Voi urmări răspunsurile la aceasta întrebare, mulțumesc.

| Ea_Andre_1990 explică:

Cam cat e media de intrare?