| alinalinalin9898 a întrebat:

Am fost operat in 2006 pe cand aveam 7 ani de:AO/STRABISM CONVERGENT VOD=0. 8CCP:, VOS=0.1CCP.Credeti ca am vreo sansa sa imi revin conplet? Sau daca exista posibilitatea de a ramane orb? Si daca sunt sanse sa imi revin ce trebuie sa fac? MULTUMESC! scuzati categoria!

4 răspunsuri:
| YukiMeow a răspuns:

Si eu m-am operat de strabism la varsta de 9 ani, nu ai de ce sa-ti faci griji, nu sunt sanse sa orbesti. Trebuie sa-ti protejezi vederea, initial sa porti niste ochelari de protectie cand stai la pc.

| alinalinalin9898 explică (pentru YukiMeow):

Sunt sanse sa pot scapa de ochelari?

| YukiMeow a răspuns (pentru alinalinalin9898):

Da, trebuie insa sa-i porti cel mult 2 ani pana se vindeca operatia, dupa nu mai sunt obligatorii.

| alinalinalin9898 explică (pentru YukiMeow):

Dar eu nu mi-am reveniy nici acum!