| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o indrumare. Maicamea este in Belgia, si peste un an vreau sa ma mut si eu acolo, si trebuie sa gasesc o scoala acolo (aici intru la liceu). Deci, a avut cineva experienta cu vreo scoala internationala / europeana din Brussels, la un pret acceptabil? Daca nu, vreo experienta cu sistemul belgian de invatamant? Eu nu stiu nicio boaba de franceza sau flamanda, deci ma gandesc ca o sa imi fie greu, in schimb stiu foarte bine engleza. Dau funda pentru cel mai ajutator raspuns!

1 răspuns:
| Black00 a răspuns:

O fosta colega de a mea ii acolo si a invata limba repede, din cate tin minte a stat un an parca cat sa o invete apoi s-a dus la scoala thinking ..mnah,daca vrei imi dai mesaj in privat si iti spun cum sa dai de ea