| siaeec a întrebat:

Buna tpu.am nevoie mare de ajutor. Art.75 În cazul nepromovarii examenului de bacalaureat, pot fi recunoscute în
sesiunile urmatoare, la cerere, rezultatele la evaluarile sustinute conform art.41, alin.
(1) lit. A, B, C si D, respectiv rezultatele la probele scrise prevazute la art.41, alin. (1)
lit. E. care au fost promovate cu cel putin nota 5.

deci din articolul asta sa inteleg ca eu daca am picat si in vara si in toamna anul trecut la un singur obiect anul acesta pot da bacul doar la acel obiect? articolul este din 2011

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Pai daca la 2/3 ai obtinut punctaj de trecere atuncea la urmatorul examen poti sa dai doar din ultima ramasa! Dar poti sa dai si din 2 sau din toate ..ca sa iti maresti media! Daca in toamna ai cazut la mate atuncea anul acesta poti sa dai doar din mate! Succes!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Articolul respectiv este din Anexa nr.2 la Ordinul MECTS nr.4.799/2010
privind organizarea si desfasurarea examenului de bacalaureat 2011, metodologie care se va aplica si la examenul din acest an.
Da, vei da bacalaureatul doar la obiectul picat, daca faci o cerere in acest sens.

| drhotzu a răspuns:

Da, dai bacul doar la materia la care nu ai putut sa treci, depui o cerere de echivalare impreuna cu cererea de inregistrare la bac si gata. dai doar ce nu ai luat. poate ca anul asta chiar o sa il si treci, intrii in randul lumii bune laughing))))

| siaeec explică (pentru drhotzu):

Dalaughing mersi mult.dar mai am o nelamurire.pot schimba obiectul picat? am picat la fizica si as vrea sa dau la biologie

| drhotzu a răspuns (pentru siaeec):

Nop! cu asta ai ramas pe viata! doar daca repeti tot bacul poti sa il schimbi

| Cosmin86 a răspuns (pentru drhotzu):

Daca il ia cu un amarat de 8, il ia degeaba

mai bine se duce la sapa sau pe santier cu alti incapabili ca el

| siaeec explică (pentru Cosmin86):

Incapabil esti tu Cosmin86 pentru ca am luat 10 de data asta si am intrat si la buget la automatizari asa ca gandeste inainte sa scrii ceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru siaeec):

Inseamna ca ai fost incapabil si te-ai schimbat, tot respectul