| Anon0907 a întrebat:

Am o intrebare: La UMF Cluj se intra doar pe baza de concurs sau se poate intra si pe baza de dosar? Tot ce gasesc pe pagina lor e despre acel concurs de admitere.
Se da vreun examen pe langa depunerea dosarului? (In afara de acel concurs).

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Concurs de admitere = E X A M E N
laughing

| Anon0907 explică (pentru alina2k18):

Foarte amuzant, ce pot sa zic. Mi am dat seama ca acel concurs inseamna EXAMEN. Eu am intrebat daca se poate intra si fara acel EXAMEN?
Prin examen m-am referit la materii tip engleza, franceza. Nu "concursul" la biologie.

| alina2k18 a răspuns (pentru Anon0907):

Din moment ce dai admitere la medicina tu crezi ca aia iti dau si examen la engleza si franceza?
Jesus Christ laughing
'' La Facultăţile de Medicină şi Medicină Dentară concursul de admitere include două discipline (Biologie obligatoriu şi, la alegere, Fizică sau Chimie), totalizând un numar de 100 întrebări, din care 60 pentru proba obligatorie şi 40 pentru cea la alegere.''
Haw!
laughing

| Anon0907 explică (pentru alina2k18):

Din cate stiu eu, in acest domeniu trebuie sa stii o limba straina. E cam penibil sa nu. Dar nu are rost sa ma contrazic cu tine laughing. Am pus o intrebare la care doream un raspuns pentru ca pur si simplu nu l am gasit. Daca nu voiai sa ajuti puteai sa treci peste?

| Catrice a răspuns (pentru Anon0907):

Și tu crezi ca în timpul facultății nu mai înveți vreo limba rolling on the floor

| InvatamProgramare a răspuns:

La UMF Cluj de intra doar pe baza de concurs:
Art. 41(1) Admiterea la studii de licenţă este reglementată prin Regulamentul de organizare şi desfăşurare a concursului de admitere (Cod 21-0-14-RAD).
Detalii aici: http://www.umfcluj.ro/......02019_.pdf

| Anon0907 explică (pentru InvatamProgramare):

Multumesc.
Eu vazusem ceva in legatura cu taxa de admitere. Cei care dau examen pot intra la buget pe cand ceilalti care aleg a doua optiune de admitere(asa scria) intra doar la taxa. De aia nu intelegeam daca e doar pe baza de concurs sau se poate si pe baza de dosar.