| Anonymus9734678 a întrebat:

Am o mica problema! Cand am inceput clasa a 6-a am primit o banca foarte murdara, adica aveau un liliac pe el si scrisuri. Eu am dat jos in mare parte scrisul cu acetona si erau cateva scrisuri pe care nu am putut sa le dau jos doar cu compasul, asa ca am facut niste zgarieturi pe banca. Intrebarea mea este ca cu ce as putea sa repar zgarieturile si cu ce as putea sa mai curat pixul? Si mai am o intrebare: pot primi amenda sau sa mi se scada nota la purtare pentru ca mi-am mazgalit banca? Si oricum in mare parte s-au semnat colegii pe banca nu am scris eu.
Dau Funda pentru cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce nu i-ai spus dirigintului asta? Trebuie sa ii arati banca si sa ii arati ca nu e vina ta.

| SkyPilot a răspuns:

Exista un produs care umple golurile in lemn. Probabil ca nu are aceeasi culoare, va trebui sa vopsesti banca. Exista si un fel de markere cu care poti sa atenuezi defectele de culoare, dar va trebui sa gasesti unul de culoarea bancii.

| AtateaConditii a răspuns:

Amenda nu, nici nota scazuta la purtare, fi serios. Șlefuiește-o si apoi dai cu lac. Oricum e o banca, da-o incolo doar scrii pe ea nu o iei de nevasta. Numai sa nu putălaughing atunci trebuie sa o schimbi.

| TanteMarianne a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu. nu primesti absolut nimic. eu am facut asta de o suta de ori, iar banca mea (nu numai banca mea ci si banca altora)e plina de ce vorbim noi in ora etc...
nu-ti fa griji pentru asta.