| Iulian2507 a întrebat:

Am probleme cu o profesoara care ma tot face retardat si prost si doamna diriginta a spus ca nu are ce ii face. Nu se poate sa se faca nimic?

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Ai avea o solutie... dezbate aceasta problema cu profesorul consilier scolar

| AFR81 a răspuns:

Sunt multi elevi in situatia ta, sa stii. Chiar am un prieten care nu e scos din "handicapat si prost" de profesoara sa de matematica. Sunt destule lucruri de facut: discuta cu profesoara; discuta cu directorul; discuta cu parintii, vor stii ei ce-i de facut; muta-te la alta clasa sau alta scoala; accepta situatia.

| EneCristian a răspuns:

Ia filmeazo cand te injura sa vada si internetul cum se comporta dansa la ore.

| Sellak a răspuns:

Atata timp cat ea isi permite sa-ti vorbeasca asa, ar trebui sa-ti permiti si tu sa ii arati ca nu totul se invarte in jurul ei si ca nu e zeita laughing. Acum, depinde ce fel de persoana esti.Tin minte, eram in a 9-a si ne-a venit un prof nou de istorie, si nu stiu ce nu i-a convenit lui pozitia mea in banca, si mi-a zis nu stiu ce, m-a facut prost sau retardat ceva de genul, atunci m-am ridicat, i-am impins catedra in el, am pus mana pe scaun si i-am zis ca ii crap capu', tremuram de nervi laughing Tot semestru cat a stat la noi la clasa, un cuvant nu mi-a mai zis. Iti recomand sa faci la fel.

| pufosicaa a răspuns:

Pai depinde, poate profesoara ta te uraste pentru un motiv, dar totusi nu trebuie sa te injure in halul asta spune-le parintilor tai ei o sa stie ce trebuie sa faca si spune-le mereu cand te injura, asa sigur o sa ia masuri parintesti