Întrebare recomandată | violetajustme a întrebat:

am si eu o intrebare ...care este diferenta dintre diploma de absolvire la o facultate de zi si una de la o facultate fara frecventa? pareri pro contra in cazu lor?

Răspuns Câştigător
| marcous a răspuns:

Pe una scrie ca ai absolvit facultatea la zi iar pe alta ca ai absolvit facultatea la distanta.
Intelectual si specialist devii in ambele cazuri, ramane la latitudinea angajatortilor cat credit iti vor acorda daca ai absolvit la distanta.
In strainatate este o rusine sa stai pe banii parintilor dupa implinirea varstei majoratului. Majoritatea studentilor de acolo invata la distanta si au si un job in acelasi timp. La noi va mai dura ceva pana angajatorii se vor obisnui, dar in viitor vor predomina aceste diplome.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o diferenta, ambele confirma ca ai obtinut licenta si acorda aceleasi drepturi.

| violetajustme explică:

Multumesc frumos.In plan este facultatea la zi, dar daca ma voi angaja nu stiu ce voi alege

| neaivan a răspuns:

Diferenta o face patronul (angajatorul ) ce experienta ai si ce ai invatat!

| matesanosa a răspuns:

Diferenta dintre cele doua sunt:mai putine ore de curs, si se tin seara sau in weekend. adica daca tu muncesti si nu ai timp vei face faculta dupa timpul tau liber

| Elly18 a răspuns:

Paai...nu stii?

| kandrei88 a răspuns:

Buna! ..nici una daca este vorba de o facultate particulara.

| violetajustme explică (pentru kandrei88):

Buna. vrei sa spui ca daca este vorba de o facultate particulara nu va scrie pe diploma in loc de facultate la distanta va fi facultate la zi?

| kandrei88 a răspuns (pentru violetajustme):

Pe a mea nu scriewinking