| Andreeaanon a întrebat:

Buna TPU.:*.Am si eu o problema foarte maree sad ..Cand citesc ceva la scoala, sau recit o poezie in fata clasei sau la serbare, ma inrosesc ingrozitor la fata si tremur foarte rau. De cand am inceput clasa 1 sunt asa. Simt ca sunt diferita de ceilalti, si imi este foarte rusine de mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Va rog nu radeti sau sa faceti misto. Vreau raspunsuri sincere si din suflet..In niciun caz nu o sa uit de fundita :*. Va multumesc

5 răspunsuri:
| AoBo a răspuns:

Nu-ti face griji...mai devreme, sau mai tarziu, aceasta timiditate si frica de public se va diminua semnificativ

| BellaKiოNana a răspuns:

Te inteleg foarte bine,si eu sunt la fel,nu vreau uneori dar asa se primeste laughing ar trebui sa iti controlezi emotiile,si sa te gindesti ca daca vei spune ceva, nu trebuie sa-ti fie rusine, si nu ai pentru ce. cind spui ceva incearca sa nu te uiti la profesoara sau la unii colegi care se holbeaza la tine, gandeste-te cum mai repede sa termini ce ai de spus, si ca pe ei nu prea ii intereseaza ce spui tu, incearca sa fii mai indrazneata.

| msweety a răspuns:

Trebuie sa fi mai singura pe tine, sa ai incredere in fortele proprii, sa nu iei in seama parerea celor din jur, cu toate ca este greu.Si eu ma inrosesc mereu si fac exact la fel dar nu ar trebui sa ti influenteze cei din jur comportamentul...

| Leeuk a răspuns:

Eu iti zic din suflet! si eu sunt asa dar am trecut peste funda?

| PusyKat a răspuns:

Hehe...Nuti face griji! Sati spun ceva, nici eu nu prea vb cu colegii mei de clasa big grin deci nu-ti face probleme, fa-ti curaj! big grin succes