| Jocker125473 a întrebat:

Bună TPU, am terminat recent liceul, profil științe sociale, la ce facultate as putea sa ma înscriu, un profil care sa se potrivească cu ce am făcut în școală?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Litere, psihologie, drept. Academia fortelor terestre sau academia de politie. De ce sa nu incerci si in armata?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" la ce facultate as putea sa ma înscriu"

poți oriunde (știai și tu, așa-i?)

| PsyhoChild a răspuns (pentru sierra1):

Poate la matematica? La stiinte? In niciun caz

| DanielPH a răspuns:

Ceaules!
Iti zic de pe acum, raspunsul meu este unul mai mult informativ, nu solutioneaza intrebarea pusa de tine.
Raspunsul pe scurt este urmatorul: La ce facultate iti doresti!
Cel pe lung: Nu conteaza ce liceu ai terminat, conteaza ce iti doresti tu sa faci cu viata ta. In primul rand vei pierde ceva ani prin facultate, 4-6-8, depinde, apoi vei lucra pe un job in domeniu, nu? Daca tu vei urma o facultate care se va potrivi cu liceul si nu-ti va conveni locul de munca, caci tu ti-ai fi dorit altceva, este o problema. Liceul conteaza