| vip 2010 a întrebat:

daca am terminat liceul si am fost la profil uman Stiinte sociale, pot sa dau la facultate la medicina sau la finante? La ce facultate as putea da daca am terminat acest profil?

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Pentru medicina era bine daca faceai profil biologie, pentru finante mate-info. Cu stiinte sociale poti merge la Fac. Stinte politice, Administrtie, Jurnalism, Sociologie, Psihologie, Drept, Succes!

2 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Tu poti da unde vrei. Intrebarea e : Daca o sa-ti fie greu sau usor.
Profilul terminat nu se "pupa" cu nici una din facultati.
Da nuºi mare necaz. Si eu am terminat profil uman si am dat la medicina veterinara.
Deci tot acolo...

| bubu_7243 a răspuns:

Depinde unde vrei sa faci medicina de finante sincer nu prea stiu dar medicina este foarte grea si trebuie sa-ti placa enorm de mult biologie eu zic sa te uiti peste admiteri orice se poate daca vrei succes>big grin