| GabrielaWeasley a întrebat:

Anul acesta imi iese media anuala 9, 82-9,85. Unei colege ii va iesi 9, 88. Nimeni nu este in fata noastra. Acum sunt clasa a VII-a, iar in clasa a V-a si a VI-a am fost egale cu aceeasi medie ( si am luat amandoua locul I ). Am fi iesit si anul acesta egale, dar o profesoara i-a marit media de la 9 la 10 la o materie pe primul semestru, "ca sa-i iasa media". Am intrebat-o pe diriginta daca am lua acelasi premiu ( I ), dar ea a zis ca se dau premii diferite si la diferenta de o sutime ( deci as lua premiul II ). Cand am fost in clasa a V-a, o alta clasa de a V-a a oferit premiul I la 4 elevi : 3 cu media 10 si unul cu media 9, 96. Am intrebat si alta profesoara si ea a zis ca ea ar da acelasi premiu, dar depinde de diriginte. In plus, eu am fost la Olimpiada Nationala de Religie ( deci am luat locul I la judeteana ) plus inca un premiu la romana de la un concurs interjudetean de creatie literara ( locul II ). Colega care sigur ia premiul I nu a luat nici un premiu anul acesta la ceva ( gen olimpiada sau concurs). Ce credeti? Voi lua premiul I sau premiul II? Dupa voi, ce premiu as lua? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonima200368 a răspuns:

Pai daca nu mai e nimeni in fata voastra, cred ca veti lua amandoua I. Eu cu 9, 82 am luat premiul 2, dar mai erau vreo 3 copii in fata mea.

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Wow... ce problema... Faci cumva, pe viitor, ceva cu diploma de locul I? Sau e doar o concurenta intre tine si acea colega? Si din moment ce diriginta ta ti-a spus clar ca va acorda un singur premiu I, atunci vei lua premiul II.