| MiruunaaaAndreeeeeaaa a întrebat:

TPU :* anul acesta sunt boboaca si inca nu s-au afisat clasele. Problema mea este ca la profilul meu sunt doar 2 clase, niciuna din ele cu bilingv, iar ghinionul meu este ca cei mai multi din prietenii mei au ca a doua limba franceza, iar eu germana( nu stiu de ce am trecut germana, pentru ca oricum nu stiu niciuna din aceste 2 limbi.)Ma gandesc ca vom fii repartizati in clase dupa limba si probabil si Opțional. Daca vreau sa ma mut la cealalta clasa, ce ar trebui sa fac? Intreb in felul asta pentru ca e prima data cand vreau sa ma mut la alta clasa si habar nu am ce ar trebui sa fac. Inca odata, acelasi profil, fara bilingv.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este vorba de acelaşi profil & specializare, atunci poţi face o Cerere simplă pe care o depui la Secretariat/Direcţiune, sau mergi în audienţă la Director/Directoare şi întrebi ce se poate face...
Totuşi, dacă cele 30 de locuri ( maximale ) ale clasei respective sunt ocupate şi nimeni nu doreşte să facă schimb cu tine ( să se mute în locul tău ), atunci sunt slabe şanse să te poţi muta sad

Toate cele bune.

| AtateaConditii a răspuns:

Vorbesti cu diriginta, cateva stamplie, un pix si s-a rezolvat treaba. Tu doar sa ceri si sa rogi daca e cazu...

| Bashiix3 a răspuns:

Cred ca o sa faci Germana cu una dintre clasele care fac sau cu elevi din mai multe clase. [ma gandesc ca nu sunt clase in care toti sa faca doar Germana]

| MiruunaaaAndreeeeeaaa explică:

Va multumesc pentru raspunsuri; si in ziua de astazi m-am interesat daca se poate sa ma mut si, din pacate, la cealalta clasa este doar engleza+franceza. Ma pot muta doar in clasa a 11-a, numai in cazul in care dau un examen la francezahappy