| larysa_9562 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu un dialog intre soare si amurg.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Soarele : S
Amurgul: A

Patruns de osteneala zilelor de vara, Soarele il zareste prin roseata norilor de apus pe Batranul Amurg, ce tocmai se trezise din pricina razelor sale scaparatoare ce mangaiau alene pamantul:
S: Hei! Ce faci, batrane?
A:Salutare, tanarul meu veghetor! Iaca vin sa-ti iau locul pana ce Frumoasa Luna va poposi pe bolta cerului instelat.Pari asa de obosit! Ce ai zice daca batranul tau Amurg te`ar sfatuii sa mergi in valea somnului si sa dormi linistit?
S:Suna destul de bine, batrane! tot cel mai intelept ai ramas! Dupa o zi calduroasa ca aceasta, un somn dulce e zeul linistei. Multumesc!
A:Nu ai pentru ce`mi multumii, de`asta ma aflu aici- sa despart ziua de noapte. Eu sunt santzul dintre cele doua.
In clipa aceea cerul s`a inrosit deparca sangele unui mare razboinic se varsase pe norii albi ca spuma laptelui.
Sper ca te-am ajutat. Nu e dupa net, am facut`o acum
PAa:*

3 răspunsuri:
| DoctorulLove a răspuns:

Mai exact ce iti trebuie?

| Ioanantonia a răspuns:

Pentru caietil de vacantahee hee?

| VelAndrei a răspuns:

Soarele : Buna
Amurugul : Salut
Soarele : Ce faci ma baitule?
Amurgul : Cam nimic... beau o bere si ma uit la meci, astept sa vin tu?
Soarele: Beau o bere si dau radiatii, am niste treaba, bafta
Amurugul: Pe unde?
Soarele: Pe afara.
Amurugul: Vezi sa nu te topesti... ca-i o caldura ((inside joke))