| rin85600 a întrebat:

Buna TPU! Astazi am aflat rezultatele la evaluarea nationala. Am luat niste note destul de bune insa nu indeajuns pentru a intra la liceul pe care mi-l doresc. La mate am obtinul 7.50, insa consider ca ar fi trebuit sa obtin 7.80. Asta m-ar ajuta la media finala si as avea mai multe sanse de a intra la liceul pe care mi-l doresc. Intrebarea e, credeti ca ar trebui sa depun contestatie? Adica as putea sa ajung la 7.70 macar? Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru doar atat? Cel mai probabil iti va mai scadea din nota deoarece ii pierzi timpul. Cat despre media de admitere la liceu, eu stiam ca este doar orientativa si ma indoiesc ca s-a schimbat ceva.
In plus 0.3 puncte abaia daca adauga ~0.1 la media finala.
In locul tau nu mi-as pierde timpul si as risca opusul.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu era legea aia ca daca la contestatii nu trece de 0, 5 nu se ia in calcul?

| rin85600 explică (pentru Catalin77945):

Habar n-am! Asta doream sa aflu oarecumhappy