| ToLoveRu a întrebat:

TPU!

Bun....deci: eu m-am gandit sa dau la LIceul Sportiv din Constanta, eu practicand volei de 3-4 ani. So....mai am o prietena si ne-am gandit sa dam amandoua la acest liceu, dar ea nu a facut nicun sport pana acum. Ma refer ca nu de performanta, nu s-a tinut de niciun fel de sport. Am auzit ca se dau niste probe de admitere deci poate intra daca le trece cu brio chiar si asa fara performanta in spate, nu?

Si as mai avea nevoie sa imi fac o idee despre materia predata la acest liceu si cam ce medie ar trebui sa ai pentru a intra printe primii! Eu iubesc voleiul si chiar vreau sa merg pe acest liceu dar pentru mine este important sa mergem amandoua

Chiar apreciez ca v-ati facut timp sa imi cititi intrebarea!

Va multumesc mult!

P.S: Imi puteti spune cate ceva despre LIceul De Politie sau de Marina? Asa ca un plan "B" )

Pupici:*

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca are conditie fizica, poate lua si ea.se invata pe parcurs orice sport.alta idee:gandeste-te asa-te poti descurc in viata si fara ea? daca ea nu intra asta e, tu vezi-ti de ce iti place.nu pierde sansa vietii, vocatia ta, pentru o prietenie ce pare acum nemuritoare, ca nu e nimic etern.bafta!

| IndiferentXD a răspuns:

Dap, se dau probe!
Sunt 2 tipuri de clase la sportiv, mozaic (sunt cei care sunt legitimati la cluburi, cum este si cazul tau, trebuie sa aduci o adeverinta de la club) si clasa simpla sportiv (cei care nu sunt legitimati nicaieri)... Puteti da amandoua probe, chiar puteti intra la acelasi liceu dar nu veti fi in aceiasi clasa, cel putin in clasa 9. Eu sunt cls 12 la profil sportiv in buc. am intrat la clasa mozaic, ulterior in clasa 10 in iarna m-am transferat la clasa simpla sportiv, ca in vara sa revin din nou la mozaic happy!
Asta poti face si tu, doar tu, ea daca nu este legitimata nicaieri n-are sanse sa vina la tine in clasa!
Politie si marina nu ma bag straight face