| Equinoxeth a întrebat:

Ce sunt tehnicile integrative/ distributive? Dar tacticile ofensive/ defensive?

Răspuns Câştigător
| DanielDanny a răspuns:

O definitie clara nu stiu, scuze!
Cauta aici, Mai jos pe pagina am vazut can scrie ceva de tactici offensive/defensive!

http://www.scritub.com/economie/STRATEGII-TEHNICI-SI-TACTICI-D73149.php

2 răspunsuri:
| DanielDanny a răspuns:

La ce te referi?

Ofensive = tactici folosite sa ataci
Defensive = tactici folosite sa te aperi
Integrative = tehnici care team ajuta sa te integrezi
Distributive = cand esti atent la mai multe lucruri de odata (atentie distributiva)

Nu sunt sigur daca asta te ajuta sau daca am zis corect la ultimele doua!

| Equinoxeth explică (pentru DanielDanny):

Am uitat să specific în ce domeniu, greșeala mea. Aici era vorba de tactici/tehnici de negociere. Știu ce înseamnă, dar nu ca o definiție amplă. Îmi trebuie în jur de 5-6 rânduri pentru fiecare și nu găsesc pe internet. :/

| DanielDanny a răspuns (pentru Equinoxeth):

O definitie clara nu stiu, scuze!
Cauta aici, Mai jos pe pagina am vazut can scrie ceva de tactici offensive/defensive!

http://www.scritub.com/economie/STRATEGII-TEHNICI-SI-TACTICI-D73149.php