| anonim_4396 a întrebat:

cine imi poate spune si mie mai multe tari de pe glob cu o populatie asemanatoare cu cea a Romaniei (20 mil de loc) dau funda big grin multumesc big grin

5 răspunsuri:
| Denisa_7218 a răspuns:

Buna Dadydi. Nu sunt tari in Europa care sa aiba 20 mil de loc ca Romania dar se aseamana urmatoarele:
Polonia: 38, 6 mil loc
Spania:39, 3 mil. loc
Olanda:15.5 mil loc(cel mai bine)

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Denisa_7218):

Buna...dar nu doar din Europa.de pe glob.big grinbig grin

| Denisa_7218 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Pai in alte tari de pe glob cum ar fi America, cu siguranta nu o s avezi state sau orase cu populatia asemanatoare Romaniei la fel ca si in Australia in Africa nici atat. happy

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Denisa_7218):

Nu prea ai inteles intrebarea...