| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Cum poți participa la olimpiade? De ex: la chimie.

7 răspunsuri:
| Syphonaire a răspuns:

Buna, Deni, ai putea incerca, mai intai, sa vorbesti cu profesorul materiei respective. Din cate imi amintesc eu, domnii profesori/doamnele profesoare anuntau daca existau olimpiade care se tin in viitorul apropiat.
Bafta si succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Te trimite profesorul de chimie, cand vede ca ai numai 9 si 10 la chimie.

| sierra1 a răspuns:

Intreabă-ți profu/profa când este așa ceva si dacă tu te potrivești

| gabicoo a răspuns:

Învățând!

| halogen001 a răspuns:

La olimpiade se dau exerciții și probleme care depășesc materia care se predă la clasa respectivă. Prin urmare, pentru a participa la olimpiadă e nevoie de pregătire suplimentară, peste ceea ce se face la clasă.

| Brizbriz a răspuns:

Vorbesti cu profu' de materia respectiva... dar, daca el nu are "chef" (pentru el olimpiada e un bonus dpdv profesional, insa unii nu vor sa se lege la cap) si/sau tu nu esti destul de bun la materia respectiva, atunci nu iti face iluzii

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Vorbind cu ceilalți membri de la olimpiadă