| TPUuser199 a întrebat:

BUNA TPU!
Cum vi s`au parut subiectele de la Evaluarea Natioanla, limba romana? :3
Mie una, mi s`au parut cat de cat usoare... poezie de iarna in mijlocul verii... plus ca nu avea sens. thinking
Ce nota credeti ca o sa luati?
La matematica [,] cum credeti ca vor fi subiectele?

5 răspunsuri:
| JoinTu a răspuns:

Eu m-am chinuit o ora sa-mi dau seama ce semnifica mesajul poeziei rolling on the floor

| TPUuser199 explică (pentru JoinTu):

Eu nu am mai vrut sa predau foaia, pentru ca nu terminasem... M`am grabit... cred ca am mai si gresit in graba aia laughing)) Si compunerea cu un scriitor contemporan mi s-a parut cam ciudata.

| CryShiAtat a răspuns:

Cum vi s`au parut subiectele de la Evaluarea Natioanla, limba romana? :3
Mi s-au părut medii.
Ce nota credeti ca o sa luati?
Cred că un 8, 50, am greşit din neatenţie.
La matematica [,] cum credeti ca vor fi subiectele?
La fel ca la română... medii.
Succes

| Mexx99 a răspuns:

Nu a fost foarte greu, insa a fost o prostie totala, dupa cum ai zis si tu faza cu poezia si cu scriitorul contemporan.Doamne,eu am scris despre Rhonda Byrne rolling on the floor)
Sper sa iau macar un 5, am rezolvat toate subiectele!

| LILI05 a răspuns:

Subiectele au fost normale, nu erau nici usoare nici grele. poezia era urata, adica dintre toate poeziile romanesti puteau sa aleaga si ei ceva mai expresiv.