| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum multi dintre voi stiti ieri s-a sustinut examenul la limba romana pentru absolventii claselor gimnaziale. Dupa ce m-am corectat, am constatat ca am facut perfect! big grin Numai ca la ultima compunere, cea cu intamlarea reala sau imaginara, am scris 20 de randuri in loc de 10-15. Este posibil sa imi scada acele doua puncte pentru nerespectarea spatiului indicat in ciuda faptului ca in rest este corecta? Ar fi foarte naspa sa iau 98 de puncte straight face Multumesc...

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Buna! Mie mi-a zis o profesoara ca este bine sa scrii mai mult, doar ca depinde de profesori. Si eu am scris mai mult stai linistita.
Sunt foarte multe lucrari si e obositor sa citesti atatea, de aceea e mai bine sa scrii fix. Oricum, eu sper sa nu iti scada pentru atat.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru 愛日本):

Mdea si eu straight face Ar fi ciudat. Mai ales ca fara acele 5 randuri nu avea logica.

34 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Normal ca iti scade....ca doar de aceea e pusa limita de spatiu...si stai sa vezi ca nu sti daca iei 98 de puncte, literatura acum e relativa, depinde de cine corecteaza, in plus 98 de puncte este un punctaj super bun

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru OnnyMady):

Multumesc de raspuns. Dar imi trebuia 10 la romana ca sa imi permit sa iau mai putin la mate. veche problema tongue

| OnnyMady a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Cred ca majoritatea gandesc asalaughing
Eu sunt pe invers

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru OnnyMady):

laughing Fiecare cu materia spre care are mai multa inclinatie. Succes!

| OnnyMady a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Ms.La fel si tie! Sa intri unde iti doresti.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru OnnyMady):

Da da smug

| Kennedy97 a răspuns:

In primul rand, felicitari! In al doilea rand, nu are de ce sa iti anuleze cateva puncte pentru cateva randuri in plus. Eu am avut examene anul trecut si imi aduc aminte cum fosta mea profa de romana imi zicea sa scriu in plus la compuneri, ca nu ma depuncteaza.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Kennedy97):

Asa sper sa fie big grin Multumesc de raspuns puppy dog eyes

| positivity a răspuns:

Și eu am făcut totul perfect, însă, la fel ca tine nu am respectat limita spațiului de la ultima compunere.
Sper totuși să nu scadă mult, pentru că de scăzut sigur va scădea!

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru positivity):

Dupa barem ar fi in jur de 2 puncte dar acum nu stiu. straight face Succes ai tie!

| Theaxniz a răspuns:

Si 98 de puncte e bine, da este frustrant dar gandeste-te ca nu este liceu cu medie de 10 nu te agita intre atat, poate o sa iti scada, depinde de profesor, profesoara mea ti-ar scadea din pacate

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Theaxniz):

Poii nu este. Dar imi trebuia 10 ca sa pot lua 8-9 la matewinking Multumesc de raspuns tongue

| Biiiancaaaaaa a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Si mie imi trebuie la romana macar 9.50 ca sa pot lua la mate 8 laughing

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Biiiancaaaaaa):

Succes atunci :*

| Darkela a răspuns:

Hei!

Despre asta ne-a povestit şi nouă doamna profesoară de limba literatura Română. A zis că dacă ai cu 5 mai multe rânduri nu are nimic dar să nu fie cu 10 sau mai mult de 6, in orice caz.

Ai dreptate, chiar ar fi naşpa pentru atât sa iei 98 de puncte! Dar stai calmă.Ai încredere.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Darkela):

Am si sper sa nu se scada happy Multumesc de raspuns si succes!

| Behindyou a răspuns:

Crezi ca cineva sta sa iti numere randurile?-.-"Daca scriai acolo, o pagina-o pagina jumate` li se parea dubios si iti taiau alea doua puncte.
Sunt convinsa ca nimeni nu sta sa numare randuri, la mii de lucrari.

| Biiiancaaaaaa a răspuns:

Nu!
Nu iti va scadea nimeni pentru depasirea numarului de randuri happy
Si eu am scris tot 20
Diriginta mea ne-a spus sa nu ne limitam si sa scriem cat mai mult
Daca compunerea e frumoasa... nu iti va scadea
Si in plus, ai depasit doar cu 5 randuri, daca depaseai cu 10 -15 putea fi o problemawinking

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Biiiancaaaaaa):

Multumesc de raspuns! Sper sa nu ni se scada. Mai aveam pe acolo si jumatati de randuri. Oricum succes si tie!

| 愛日本 a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Oricum, cine crezi ca e asa de nebun sa numere randurile sau cuvintele?laughing la fiecare lucrare, din mii si mii?

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru 愛日本):

Cam asa laughing Oricum cand citesti nu par 20 de randuri. Astept rezultatele acuma o.O

| 愛日本 a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Sa ne zici cat ai luat! Sunt foarte curioasa acum laughing

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru 愛日本):

Da va zic tongue Si eu de abia astept sa vad puppy dog eyes

| Biiiancaaaaaa a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Ms!
Dar nu cred ca ne va scadea.
Acum pe bune. Din sute de lucrari cine mai are timp sa numere randurile >>?
Aproape toti colegii mei au depasit, mai ales la a 2 -a compunerewinking

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru Biiiancaaaaaa):

Da asa si la mine majoritatea am depasit sau unii la prima compunere au scris 10-11 randuri laughing

| AbcesProblem a răspuns:

Da, iti scade.
Daca scrie clar 10-15, nu scrii mai mult de 15.
Daca scria "mai mult de 10" te puteai intinde pe 10 pagini.
Deci... n-ai facut perfect.
O zi buna!

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru AbcesProblem):

Ai dreptate, aproape perfect. Multumesc de raspunswinking

| David2702 a răspuns:

Sigur ti le scade, poate char mai mult trebuia sa respecti neaparat asta.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru David2702):

Greseala mea! Multumesc de raspunswinking

| HöchsmannAlecs1998 a răspuns:

Stai linistit iti scade doar daca ai scris mai putin de 10 randuri big grinStai clam.

| narcy15narcy a răspuns:

Da o sa ti le scada deoarece ei pun limita de spatiu ca sa vada daca te poti incadra. Asa a patit si verisoara mea anul trecut i-au scazut puncte pentru ca a depasit limita de spatiu.

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru narcy15narcy):

straight face Multumesc de raspuns. Inca sper. tongue

| Marius_Moisuc_1995 a răspuns:

Pana la urma cat ai luat? big grin