| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Este adevarat ca simularile pentru clasa a 12 a se sustin in luna ianuarie? Asa am gasit pe net. Mi se pare prea devreme. Nici nu vom avea timp sa repetam din urma.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa e dar ce te deranjează, nu-i pe notă

https://www.stirilekanald.ro/......e-20182712

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Nu ma deranjeaza atat de rau, numai ca eu nu am materia predata, profesorii nu prea predau la clasa mea, eu mi-am structurat materia dupa simularile din anii precedenti, cand se dadea in martie, ca sa am timp sa trec prin toate capitolele. La istorie, de exemplu, mi s-au predat 3 capitole din 9. Iar la simulare ar intra primele 6. In contextul in care proful a inceput sa predea din clasa a 11 a, cam de prin timpul asta. La romana, din 12 opere, la scoala am facut doar 5, pentru ca profa efectiv lua toate exercitiile din carte la rand, ne punea sa le rezolvam, apoi iar dadea alta tema, si tot asa, pana acum, in prag de bac, cand am ajuns sa ma ingrozesc.

| Catrice a răspuns:

Da în 4 ani...3 ani jumate ce ai făcut în loc sa înveți? La bac tot asa zici ca nu ai avut timp sa repeti?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimu7041 a răspuns:

NU este adevărat.
Știrea aceea face referire la Brăila dacă nu ma înșel unde se organizează o simulare pe ORAȘ!

| Erin28 explică (pentru Anonimu7041):

Proful a discutat azi despre o posibila simulare si la noi in luna aceasta, si de aceea credeam ca e un program, in care se pot inscrie scolile doritoare.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Si tu ne păcălești - simulările pentru examenul de Bacalaureat 2022 au loc în perioada 28-31 martie

https://www.edupedu.ro/......lie-surse/

| Anonimu7041 a răspuns (pentru sierra1):

Vezi ce am răspuns eu, apoi vino și comentează.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimu7041):

"Anonimu7041: NU este adevărat "

zău?
ia mai vezi ce link am dat, cauti linia cu "simulare BAC 2022 se găseşte aici", citești și apoi să te inflamezi. Sau nu

| Anonimu7041 a răspuns (pentru sierra1):

Nenea ce nu înțelegi ce zic?
Simulările OFICIALE nu încep în ianuarie, eu asta am spus.
Ce e în ianuarie e de fapt simulare pe județ ca asa vor aia, eu i-am răspuns clar omului ca e fake news prin simplul fapt ca toți credeau ca e la nivel de tara, când de fapt era la nivel de județ.
Între timp s-a postat și știrea cu simularea oficiala care nu avea legătură cu ce a întrebat și nici cu răspunsul meu.
E greu sa înțelegi?

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Bade, e clar că nu pricepi nimic. Spune-mi dacă e cazul, iți desenez

| Anonimu7041 a răspuns (pentru sierra1):

E ok.
Te las pe tine sa crezi ca ce vrei.