| Syrten a întrebat:

Bună TPU! Întâmpin o problemă cu nota de la examenul de anul trecut la facultate, am fost la examen dar dintr-o neatenție notele nu au fost trecute pe platformă și sunt în restanță, nu am fost nici în restanță neștiind de acest aspect. Profesorul m-a îndrumat să plătesc chitanța pentru reexaminare pentru a îmi trece nota obținută la examen, dar nu știu unde și cum trebuie să procedez pentru chitanța respectivă, mai apoi dacă pot să o trimit în format electronic ca dovadă de plată, etc. Mă puteți ajuta cu niște informații? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii ca sa vezi daca proceseaza plati online.
Daca nu, du-te mâine la secretariatul facultatii.

| Syrten explică (pentru anonim_4396):

Plata o fac fizic, dar nu stiu daca pot sa ii trimit profesorului poza cu chitanta sau trebuie sa i-o dau fizic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syrten):

Păi să i-o trimiti online nu-i politicos.
Mai bine il cauti personal pe om si daca trebuie sa-i dai si lui o atentie sa fii pregatit.
Sunt si profesorii destul de amărâti iar tu nu saracesti cu vreo cinci zeci, sau cat e protocolul.

| Syrten explică (pentru anonim_4396):

Nu o să fie cazul, deja plătesc reexaminarea deși eu am fost la examen și am avut nota, e greșeala lui, nu a mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syrten):

Atunci e ok
Da-i hârtiuța si gata.