| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
La bac la romana, la subiectul al treilea, nu mai exista acea limita de spatiu maxim- ci doar minim- adica undeva la 400 de cuvinte. De exemplu, subiecte de bac din anul acest: https://www.google.com/......o-1575625.
Intrebarea mea ar fi: la voi, eseul complet, cam cate cuvinte are? Eseurile mele au undeva la 4-5 pagini, insa sunt facute de mine, le inteleg si le pot retine mai usor.

4 răspunsuri:
| bookofknowledge a răspuns:

Nici nu era maxim, nu stiu daca era vreodata un maxim la numarului de cuvinte. Poate acum multi ani, cine stie? Cand am dat eu bacul nu mi amintesc e asa ceva, am dat bacul acum mai bine de 3 ani, am gasit in schimb ceva din bacul din 2019 de pe site ul edu, ci pot spune nici un eseu cu limita de cuvinte nu era vizibil pe site anul acela. Nu e bine sa scrii un numar prea mare de cuvinte deoarece profesorii nu au timp infinit sa corecteze(nu stiu daca scad pe asta), dar nici prea putin sa nu te depuncteze.

| Erin28 explică (pentru bookofknowledge):

Da, asa este. Undeva la 4 pagini este ideal. Daca scrii mai mult,, nu depuncteaza, dar s-ar putea sa se plictiseasca si sa nu mai citeasca tot

| anonimus22222 a răspuns:

Daca minimul este de 400 de cuvinte, iti notezi undeva la 40 de randuri pe coala. De exemplu minim "600" cuvinte, minim 60 de randuri. Sper ca ti-am fost de folos. Nu ti face prea mari griji, esti pe drumul cel bunwinking