| grthgeh5ystv4467gyert a întrebat:

Buna TPU, la un liceu economic ce se studiaza si ce profile sunt?

3 răspunsuri:
| NarcisCorneliu a răspuns:

Salut, se studiaza aceleasi materii, excluzand muzica si desenul. Dar aditionand cele specifice liceului, de exemplu: C.P.S ( Calitatea produselor si a serviciilor), E.I ( Educatia intreprinderii) etc. Profilurile liceului sunt limitate, fiind in numar de 3, profil economic, profil turism si alimentatie si profil comert. Ca un adaos informational, incepand din clasa a 11-a, nu se mai studiaza biologia, chimia si fizica.

| NarcisCorneliu a răspuns (pentru NarcisCorneliu):

Sa specific, in caz de cineva se intreaba: Se studiaza aceleasi materii din generala.

| grthgeh5ystv4467gyert explică (pentru NarcisCorneliu):

Multumesc, si am auzit ca se face si ceva practica ca am vazut ca e filiera tehnologica e ca un fel de profesionala?