| quest_6999 a întrebat:

ma puteti ajuta sa gasesc caracterizarile lui Nae Ipingescu, Chiriac, Spiridon?! ca am cautat de nebun pe google si nu am gasit nimic sad dau FUNDA big grin le-as face eu... dar nu stiu cum sa ii le fac caracterizarile deoarece nu prea am inteles eu povestea asta "O noapte furtunoasa" Daca vreti sa ma ajutati :d
P. S:Scz daca am gresit categoria, dar nu stiam unde sa intreb asa cevalaughing

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Bulă devenit sergent le spunea pifanilor (recruților, începătorilor) : De aia v-a dat statul cap, ca să gândiți cu el. ( Nu ca să căutați pe Internet caracterizarile lui Nae Ipingescu,Chiriac, Spiridon?! ca am cautat de nebun pe google si nu am gasit nimic / le-as face eu...dar nu stiu cum sa ii le fac caracterizarile deoarece nu prea am inteles eu povestea asta "O noapte furtunoasa" Daca vreti sa ma ajutati :d

P.S:Scz daca am gresit categoria, dar nu stiam unde sa intreb asa ceva ) Tu ai găsit o traducere în chineză a piesei, "O noapte furtunoasa", și de aia nu ai înțeles nimic! Cauta piesa "O noapte furtunoasa" în română. Iar dacă tot nu înțelegi nimic, du-te la medic să îți dea prescrie lecitină și alte de astea, pentru îmbunătățirea capacității de gândire.