| 002200Andreea002200 a întrebat:

ma puteti ajuta sa inteleg si eu gramatica? in clasa a 5 a nu am invatat la timp si acum sunt a 7 a si chiar vreau sa ma apuc de invatat! va rog sa luati in serios chestia asta! apropo scuze pentru categorie ...alta nu am gasit

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Cum te poate ajuta cineva sa INTELEGI gramatica? Invata ce ti s-a predat la scoala pentru partea teoretica si citeste tot ce-ti pica in mana, orice carte, pentru fixarea cunostintelor. Daca ai vreo intrebare specifica, cauti vreo explicatie de genul ' de ce se scrie ia-mi ' asta e altceva.