| 33lasuta a întrebat:

Profa de civică ne-a dat un proiect in care sa prezentam un caz de instanța, rol de jocuri, (un caz de la judecătorie ), aveți idei?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Impartiti rolurile, mergeti pe ceva care se solutioneaza mai rapid, un caz de furt... victima, martori, inculpat si tot asa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inspiră-te din piesa lui Caragiale. E chiar funny!
http://www.youtube.com/watch?v=pmprNCTD5kE

| JamesWatson a răspuns:

Salut. Eu cred că ar fi interesant și amunzant un divorț.
Sau dacă nu un proces între 2 firme.
Succes

| AcelCinevaa a răspuns:

Puteți reproduce un caz celebru in instanțanta, precum cel al lui O.J. Simpson (dacă vrei sa știi mai multe uita-te la al doilea sezon din American Crime Story).
Dacă vrei sa faci ceva mai in spirit de gluma, reproduce-l pe cel al lui Dragnea laughing.