| Maria_Luciana_1999 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt clasa a 9-a(comert) si as vrea sa stiu ce vom face in cele 3 saptamani de practica la sfarsit de an...

1.Cate ore vom lucra?

2.Cei de la liceele economice, etc..primesc vacanta mai devreme sau?

3.Cand vom fi la practica, vom fi doar de dimineata sau?

Răspuns Câştigător
| Usefulaid a răspuns:

Hei :* Si eu am facut tot liceul economic! Tin sa te anunt ca intrebarile tale depind foarte mult de liceu, insa iti voi raspunde dupa propria experienta, dupa ceea ce am facut in propriul liceu. De obicei, 3-max4 ore va va tine la practica, insa sunt zile cand profesorii sunt ocupati si nu vi se alatura, va da ceva gen de lucrat la pc, in sala de info si apoi va da drumul acasa, deci mai mult ai face pe drum gen(daca nu te prezinti risti sa primesti absenta, dar nu mereu). Cei de la liceele economice, adica cei care au practica la sf de an, au o vacanta mai scurta decat restul liceelor care nu au practica, deoarece practica incepe cand ar trebui sa inceapa vacanta normal, deci inca trei saptamani de cosmar.Iar programul depinde foarte mult de profesorul cu care ai practica, unii te pot chema mai dimineata, altii dupa amiaza, ei decid, nu este o regula.
Sper ca ti-am fost de folos! Pups