| Hohenheim a întrebat:

Sunt in al 3-lea an de liceu in Italia si as vrea sa vin sa continui liceul in Romania.
Sunt aproape sigur ca nu o sa trec anul, deoarece nu am invatat deloc, si as vrea sa stiu de ce documente as avea nevoie, in ce clasa voi fi primit, si daca este posibil.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Minutza96 a răspuns:

Buna si eu sunt in Italia, sunt aici de 2 ani. Cred ca o sa ai nevoie de foaia matricola si daca mai e ceva o sa-ti spuna ei. Se poate sa mergi la liceu in Romania deoarece se fac cam tot aceleasi materii. O sa intri ori intr-a 11-a ori intr-a 12-a, depinde de ceea ce decid profesorii si directorul. Eu te sfatuiesc sa intri intr-a 11-a pentru ca daca intri intr-a 12-a o sa ristri sa nu i-ei bacalaureatul

| Hohenheim explică (pentru Minutza96):

M-am gandit si eu la chestia asta, eu credeam ca o sa ma dea in clasa a 10 dar oricum, multumesc pentru raspuns.