| ioana_9368 a întrebat:

sunt in clasa a 11-a la profil stiinte ale naturii si vreau sa dau la farmacie. ce parere aveti despre aceasta facultate? este grea? se merita sa o fac? multumesc!

Răspuns Câştigător
| silviu20 a răspuns:

Pai daca vrei sa dai la farmacie trebuie sa inveti pe bune,nu te joci, la stiinte ale naturii nu sunt prea multi termeni sau pretentii dar la farmacie este aproape ca la doctorat, numai ca trebuie sa inveti numele medicamentelor sa le administrezi sa stiii ce intrebuinta au si verisoara mea este farmacista si a facut cam 3-4 ani toate studiile si are un salariu foarte bun dar a retinut foarte bine la facultate de a ajuns asa de sus, daca te pui cu burta pe carte o sa reusesti, sper ca te-am ajutat.