| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 8a si ma gandeam ce s-ar intampla daca as ramane corijenta sau ce s-ar intampla daca as ramane repetenta
(Nu cred ca o sa raman dar sunt unpic paranoica+ ca am auzit ca daca ramai corijent nu mai trebuie sa dai examenul pentru ca o sa te treaca cu media)
Si daca puteti sa imi mai dati niste sfaturii pentru emotii. Ms

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ramai repetenta, iei anul de la capat, adica pierzi 1 an de zile, pentru un amarat de examen la care crefuzi sa inveti. Si nu te trece niemni pe ochi frumosi, repeti anul si apoi dai examen din noua la materia respectiva!

| Lioana a răspuns:

Nu pot sa cred ca ti-e mai frica de examen decat de corigenta. Examenul daca il pici te repartizeaza la alt liceu, nu ramai pe dinafara, dar daca pici corigenta ramai repetenta.

| NHazar a răspuns:

Daca ramai corigent(a), te vei duce la scoala in vara si vei face cam o luna /doua de scoala, dupa dai un test, si daca il pici ramai repetent(a) si repeti anul scolar